Tracker Konstrüksiyon İmalatı

GES Arazi Konstrüksiyon Sistemleri

Solar Tracker sistem güneş panellerinin gün boyu güneşin yönüne göre hareket etmesini sağlayan, üst düzey mühendislik teknikleri ile oluşturulan yapıdır. Tracker sistem ile oluşturulan güneş enerjisi projelerinde maksimum verim alınmaktadır. Tracker sistemlerde güneş panelleri gün boyu güneşin hareket ettiği yöne göre kendini optimize eder ve sürekli maksimum verimde üretim sağlar. Güneş panelleri, açısı ne kadar dik olursa güneşten alacağı verim ve üreteceği enerji miktarıda doğru orantılı olarak artar. Tracker sistem bu durumu takip ederek panellerin maksimum verimde çalışmasını sağlar.

Solar Tracker sistemlerinde iki farklı konstrüksiyon sistemi uygulanmaktadır. Bunlar; tek eksenli ve çift eksenli olarak değişmektedir.

Tek Eksenli Tracker: Panelleri tek eksen üzerinde hareket ettirir. Bu hareket yönü Kuzey-güney yönü veya doğu-batı yönü olarak örneklenebilir.

Çift Eksenli Tracker: Panelleri dört yönde hareket ettirir. Bu sistem güneşten alınan verimi üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Güneş yönüne göre panelleri hareket ettirerek sistemin optimum verimde çalışmasını sağlar.

GES Arazi Konstrüksiyon Uygulama Örnekleri